Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Reforma edukacji. Zobacz, na co masz wpływ! Technika ‒ zmiana nie tylko w nazwie

Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu on-line z autorką naszego nowego podręcznika do techniki, Urszulą Białką. Początek spotkania: 30 maja godz. 20.00.

 

PLAN SPOTKANIA

  1. Od września po nowemu. Co czeka nauczycieli techniki i na co mają wpływ?
  2. Realizacja podstawy programowej ‒ teoria kontra praktyka
  3. Nowy podręcznik do techniki Operonu ‒ dlaczego 3 tomy?
  4. Karta rowerowa i przygotowanie ucznia do jej uzyskania

CELE WEBINARU

  • Zapoznanie Uczestników ze zmianami w nauczaniu techniki wynikającymi z nowej podstawy programowej.
  • Zaprezentowanie dobrych rozwiązań dydaktycznych, ułatwiających prowadzenie zajęć z techniki zgodnie z nowymi założeniami.

UCZESTNICY SPOTKANIA

Urszula Białka
Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny) ‒ wychowanie techniczne oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, wydział metalurgii i inżynierii materiałowej. Od 1990 r. nauczyciel techniki i informatyki w szkole podstawowej, od 1999 r. nauczyciel w gimnazjum, a od 2007 r. dyrektor szkoły podstawowej. Ekspert ministerialny, członek komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o stopień awansu zawodowego. Jako dyrektor szkoły podstawowej jest inicjatorem wielu działań, które mają na celu szeroko pojmowaną integrację dzieci niepełnosprawnych, zarówno w szkole, jak i poza nią. Pozwalają one dzieciom, by czuły się bezpieczne i potrzebne w szkole, dają możliwość samorealizacji i odnoszenia sukcesów. Propaguje wśród uczniów docenianie wartości własnej pracy, rozbudza ich ciekawość poznawczą świata oraz motywację do twórczej aktywności.

Do swojej pracy pozyskuje wiele osób, również władze oraz osoby publiczne (np. wizyta Pierwszej Damy podczas Maratonu czytania).

Uwielbia pracę z dziećmi. Z młodzieżą gimnazjalną oraz z Młodzieżową Radą Gminy, której była opiekunką, realizowała szereg projektów i przedsięwzięć w środowisku lokalnym. Za działania dydaktyczne otrzymała m.in. nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

 

Małgorzata RakowiecDziennikarka, prezenterka i wydawca programu informacyjnego „Panorama”, publicystycznego „Forum Panoramy” w TVP 3 Gdańsk. Najważniejsze wydarzenia na Pomorzu podsumowuje w „Panoramie Tygodnia”. Miała szansę przeprowadzić wywiady m.in. z: Jeanem Michelem Jarrem, Kylie Minogue czy Krzysztofem Pendereckim. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i studiów podyplomowych komunikacja i marketing. Od ponad 15 lat pracuje w zawodzie. Swoją karierę rozpoczynała w „Dzienniku Bałtyckim”, potem pracowała m.in. w Polskiej Agencji Prasowej, była też korespondentem największej światowej agencji informacyjnej – Reuters, redaktorem naczelnym magazynu „Biznes Trójmiejski” i rzecznikiem prasowym Festiwalu Filmowego w Gdyni. Autorka reportaży, materiałów informacyjnych, relacji na żywo na ogólnopolskie anteny.