Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Reforma edukacji. Zobacz, na co masz wpływ! Przyroda ‒ rok wystarczy?

Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu on-line z autorką naszego podręcznika do przyrody, Małgorzatą Gajewską. Początek spotkania: 30 maja godz. 18.00.

PLAN SPOTKANIA

  1. Przyroda tylko przez rok ‒ czy to wystarczy? Najważniejsze zmiany w podstawie programowej
  2. Jak uczyć przyrody, by zainteresować nią dzieci? Jak tę fascynację kontynuować w starszych klasach?
  3. Blisko ucznia ‒ nowy podręcznik do przyrody Operonu

CELE WEBINARU

  • Zapoznanie Uczestników ze zmianami w nauczaniu przyrody wynikającymi z nowej podstawy programowej.
  • Zaprezentowanie dobrych rozwiązań dydaktycznych, ułatwiających prowadzenie zajęć z przyrody zgodnie z nowymi założeniami.

UCZESTNICY SPOTKANIA

Małgorzata Gajewska
Nauczyciel geografii z ponad 30-letnim stażem, wieloletni doradca metodyczny. Pracowała zarówno w szkole podstawowej, gimnazjum, jak i liceum. Egzaminator części matematyczno-przyrodniczej  egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego z geografii. Wiele lat przewodniczyła zespołom egzaminatorów sprawdzających prace uczniów egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno-przyrodniczej oraz zespołowi sprawdzającemu prace egzaminu maturalnego z geografii.  Prowadziła szkolenia kandydatów na egzaminatorów OKE w zakresie egzaminu gimnazjalnego i maturalnego. Członek Wojewódzkiej Komisji Konkursowej przy Kuratorium Oświaty w Lublinie i od wielu lat autorka zadań konkursowych z geografii dla uczniów szkół gimnazjalnych województwa lubelskiego. Swoje doświadczenie pedagogiczne wykorzystała w pracy ze studentami jako wykładowca w Zakładzie Dydaktyki Geografii UMCS.

Autorka i współautorka kilkunastu publikacji metodycznych dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych.

Bardzo lubi podróżować po Europie. Prowadzi wtedy dziennik podróży i fotografuje. Po każdej podróży opracowuje fotoksiążkę albo kalendarz. Dużo czyta, lubi grać w scrabble z przyjaciółmi. Chętnie uczy się przyrody ze swoimi wnukami. Korzysta wówczas oczywiście z publikacji, których jest autorką!

Małgorzata RakowiecDziennikarka, prezenterka i wydawca programu informacyjnego „Panorama”, publicystycznego „Forum Panoramy” w TVP 3 Gdańsk. Najważniejsze wydarzenia na Pomorzu podsumowuje w „Panoramie Tygodnia”. Miała szansę przeprowadzić wywiady m.in. z: Jeanem Michelem Jarrem, Kylie Minogue czy Krzysztofem Pendereckim. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i studiów podyplomowych komunikacja i marketing. Od ponad 15 lat pracuje w zawodzie. Swoją karierę rozpoczynała w „Dzienniku Bałtyckim”, potem pracowała m.in. w Polskiej Agencji Prasowej, była też korespondentem największej światowej agencji informacyjnej – Reuters, redaktorem naczelnym magazynu „Biznes Trójmiejski” i rzecznikiem prasowym Festiwalu Filmowego w Gdyni. Autorka reportaży, materiałów informacyjnych, relacji na żywo na ogólnopolskie anteny.