Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Reforma edukacji. Zobacz, na co masz wpływ! O ciekawości, odwadze, wyobraźni i przyjaźni ‒ język polski

Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu on-line z autorką naszego podręcznika do języka polskiego, Barbarą Klimczak. Początek spotkania: 30 maja godz. 19.00

PLAN SPOTKANIA

  1. Od września po nowemu. Co czeka polonistów i na co mają wpływ?
  2. Jak obudzić w uczniach potrzebę poszerzania wiedzy o języku ojczystym?
  3. Nowy podręcznik do języka polskiego ‒ zgodny z podstawą programową, napisany z myślą o uczniowskich pasjach. To da się połączyć! 

CELE WEBINARU 

  • Zapoznanie Uczestników ze zmianami w nauczaniu języka polskiego wynikającymi z nowej podstawy programowej.
  • Zaprezentowanie dobrych rozwiązań dydaktycznych, ułatwiających prowadzenie zajęć z języka polskiego zgodnie z nowymi założeniami.

UCZESTNICY SPOTKANIA

Barbara Klimczak

Kulturoznawczyni, teatrolożka, polonistka, trenerka wolności i praw człowieka. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP, Helsińskiej Szkoły Praw Człowieka, RWCT International Consortium. Wykładowczyni, recenzentka, wieloletnia nauczycielka języka polskiego, konsultantka ds. edukacji kulturowej i przeciwdziałania dyskryminacji. Autorka i redaktorka poradników edukacyjnych do języka polskiego i wiedzy o kulturze, scenariuszy lekcji, współautorka podręczników do języka polskiego, konsultantka ds. dydaktycznych projektów medialnych. 

Autorka i trenerka różnorodnych form doskonalenia nauczycieli, m.in. w zakresie nauczania interdyscyplinarnego, budowania autorytetu, zarządzania oświatą, wdrażania mechanizmów antydyskryminacyjnych w placówkach oświatowych. Uczestniczka Międzynarodowego Programu na Rzecz Integracji Dzieci Osieroconych Kinderdorf Pestalozzi/Trogen (Szwajcaria), między innymi projektów twinningowych „Wzmacnianie polityki antydyskryminacyjnej”, koordynatorka szkolnego programu m.st. Warszawa EURO 2012 = TOLERANCJA + RÓWNOŚĆ.

Prywatnie fanka teatru, literatury skandynawskiej i wędrówek krajoznawczych z przyjaciółką Birdą u nogi.

Małgorzata Rakowiec

Dziennikarka, prezenterka i wydawca programu informacyjnego „Panorama”, publicystycznego „Forum Panoramy” w TVP 3 Gdańsk. Najważniejsze wydarzenia na Pomorzu podsumowuje w „Panoramie Tygodnia”. Miała szansę przeprowadzić wywiady m.in. z: Jeanem Michelem Jarrem, Kylie Minogue czy Krzysztofem Pendereckim. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i studiów podyplomowych komunikacja i marketing. Od ponad 15 lat pracuje w zawodzie. Swoją karierę rozpoczynała w „Dzienniku Bałtyckim”, potem pracowała m.in. w Polskiej Agencji Prasowej, była też korespondentem największej światowej agencji informacyjnej – Reuters, redaktorem naczelnym magazynu „Biznes Trójmiejski” i rzecznikiem prasowym Festiwalu Filmowego w Gdyni. Autorka reportaży, materiałów informacyjnych, relacji na żywo na ogólnopolskie anteny.