Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Reforma edukacji. Zobacz, na co masz wpływ! Koniec z „kopiuj-wklej”

Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu on-line z autorem naszego podręcznika do informatyki, Wojciechem Hermanowskim. Początek spotkania: 18 maja 2017 r. godz. 18.00.

PLAN SPOTKANIA

  1. Zapełnić luki, wyjść ze strefy komfortu. Od września po nowemu
  2. Algorytmika i jej wszystkie konsekwencje
  3. Myślę, działam, programuję. Wraca informatyka sensu stricto
  4. Informatyka i inne przedmioty ‒ podstawa wymaga, ale jak to zrobić?
  5. Mam robota i nie zawaham się go użyć!

CELE WEBINARU 

  • Zapoznanie Uczestników ze zmianami w nauczaniu informatyki wynikającymi z nowej podstawy programowej.
  • Zaprezentowanie dobrych rozwiązań dydaktycznych, ułatwiających prowadzenie zajęć z informatyki zgodnie z nowymi założeniami.

UCZESTNICY SPOTKANIA

Wojciech Hermanowski
Autor wielu podręczników szkolnych z zakresu informatyki i zajęć technicznych. Nauczyciel w Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. Egzaminator w kwalifikacjach zawodowych w zawodzie technik informatyk i teleinformatyk. Autor licznych kursów e-learningowych dla nauczycieli. Wykładowca przedmiotów związanych z IT na studiach podyplomowych i kursach dokształcających; pasjonat wykorzystania środków elektronicznych i informatycznych w procesie nauczania i modyfikacji uznanych metod dydaktycznych. Prowadził i tworzył programy telewizyjne emitowane w TVP1, m.in. Cybermania i Cybermysz.
Miłośnik dobrego kina i fotografii.

Małgorzata Rakowiec
Dziennikarka, prezenterka i wydawca programu informacyjnego „Panorama”, publicystycznego „Forum Panoramy” w TVP 3 Gdańsk. Najważniejsze wydarzenia na Pomorzu podsumowuje w „Panoramie Tygodnia”. Miała szansę przeprowadzić wywiady m.in. z: Jeanem Michelem Jarrem, Kylie Minogue czy Krzysztofem Pendereckim. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i studiów podyplomowych komunikacja i marketing. Od ponad 15 lat pracuje w zawodzie. Swoją karierę rozpoczynała w „Dzienniku Bałtyckim”, potem pracowała m.in. w Polskiej Agencji Prasowej, była też korespondentem największej światowej agencji informacyjnej – Reuters, redaktorem naczelnym magazynu „Biznes Trójmiejski” i rzecznikiem prasowym Festiwalu Filmowego w Gdyni. Autorka reportaży, materiałów informacyjnych, relacji na żywo na ogólnopolskie anteny.