Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Reforma edukacji wczesnoszkolnej. Mamy mocne strony

Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu on-line z Małgorzatą Różyńską, Anetą Kujawczyk oraz Marcinem Marcem, początek spotkania: 08.06.2017, godz. 19.00

PLAN SPOTKANIA

  1. Edukacja wczesnoszkolna. Najważniejsze zmiany w podstawie programowej w zakresie edukacji społecznej
  2. Realizacja edukacji społecznej – nie tylko podręcznik
  3. Jak budować świat wartości w sposób atrakcyjny zarówno dla ucznia jak i nauczyciela?
  4. Blisko ucznia ‒ nowa seria do edukacji wczesnoszkolnej „Uczymy się z Bratkiem”

CELE WEBINARU

  • Zapoznanie Uczestników ze zmianami w podstawie programowej (edukacja społeczna) oraz sposobem jej realizacji
  • Zaprezentowanie dobrych rozwiązań dydaktycznych, ułatwiających prowadzenie zajęć z zakresu edukacji wczesnoszkolnej zgodnie z nowymi założeniami.

UCZESTNICY SPOTKANIA

Małgorzata Rożyńska

Autorka publikacji z zakresu dysleksji m.in. poradników dla nauczycieli i rodziców oraz pomocy terapeutycznych i programów multimedialnych dla dzieci z dysleksją, dysgrafią oraz leworęcznych. Współautorka metody „Ortograffiti z Bratkiem”. Współautorka podręcznika do klasy pierwszej „Uczymy się z Bratkiem”. Pasjonatka swojej profesji. Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w pracy terapeutycznej z uczniami wykazującymi trudności w uczeniu się czytania i pisania. Autorka licznych szkoleń, warsztatów, kursów z zakresu terapii, edukacji, metodyki i diagnozy uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się.

Aneta Kujawczyk

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Od 3 lat pracuje z Bratkiem, a od 10 lat jest instruktorem koła teatralnego KONICZYNKA, które z sukcesem prezentuje swoje przedstawienia na powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądach teatralnych. Uczestnik licznych kursów dramy, warsztatów teatralnych, łączy pasję do teatru z pasją zawodu nauczyciela.  

Marcin Marzec

Skończył Studia we Wrocławiu w Wyższej Szkole Teatralnej o profilu lalkarskim. Zaraz po studiach zaczął pracę w teatrze Arlekin w Łodzi. Projekty, w których brał udział w tamtym czasie, doceniła krytyka. Dwa spektakle, w których występował Marcin, otrzymały Złotą Maskę – nagrodę przyznawaną ludziom teatru przez przedstawicieli mediów. Jednak aby móc się rozwijać musiał zmienić otoczenie, dlatego podjął decyzję o przeprowadzeniu się do Gdańska i założeniu własnej firmy. W tej chwili łączy rolę rzeźbiarza, aktora, reżysera, muzyka, managera, grafika oraz pracownika technicznego, aby móc dawać radość innym poprzez przedstawienia, nie tylko dla najmłodszych.

Małgorzata Rakowiec

Dziennikarka, prezenterka i wydawca programu informacyjnego „Panorama”, publicystycznego „Forum Panoramy” w TVP 3 Gdańsk. Najważniejsze wydarzenia na Pomorzu podsumowuje w „Panoramie Tygodnia”. Miała szansę przeprowadzić wywiady m.in. z: Jeanem Michelem Jarrem, Kylie Minogue czy Krzysztofem Pendereckim. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i studiów podyplomowych komunikacja i marketing. Od ponad 15 lat pracuje w zawodzie. Swoją karierę rozpoczynała w „Dzienniku Bałtyckim”, potem pracowała m.in. w Polskiej Agencji Prasowej, była też korespondentem największej światowej agencji informacyjnej – Reuters, redaktorem naczelnym magazynu „Biznes Trójmiejski” i rzecznikiem prasowym Festiwalu Filmowego w Gdyni. Autorka reportaży, materiałów informacyjnych, relacji na żywo na ogólnopolskie anteny.