Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Para na urlopie, czyli w ukropie?

Na webinarze 25 sierpnia 2014 r. socjolog z Uniwersytetu Gdańskiego, dr Magdalena Żadkowska, przyjrzała się relacjom łączącym członków współczesnej rodziny.

 

dr Magdalena Żadkowska – socjolożka, adiunkt w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa UG, Zakład Socjologii Kultury. Prowadzi zajęcia między innymi z Zarządzania projektami społecznymi, Socjologii rodziny, Gender Studies, Rozwoju Zasobów Ludzkich. Magister socjologii (Uniwersytet Gdański) i magister kulturoznastwa (Uniwersytet Jagielloński). W 2013 otrzymała tytuł doktora Nauk Humanistycznych w zakresie socjologii (rozprawa Codzienność, partnerstwo, domowe obowiązki. O współczesnej polskiej rodzinie w kontekście socjologii pary Jeana-Claude’a Kaufmanna).

Badaczka życia codziennego par oraz relacji kobiet i mężczyzn w domu i w pracy. Wykładowczyni kursu on-line w partnerstwie z East Carolina University zrzeszających 40 uczelni z różnych krajów świata. Współorganizatorka konferencji Kobieta w Kulturze (co roku na UG). Występowała na wielu konferencjach międzynarodowych: w Geteborgu, Barcelonie, Lizbonie i Genewie. Prowadziła wykłady dla studentów z Salerno, Genui i Paryża w ramach programu Erasmus.

Często wypowiada się jako ekspertka w mediach tradycyjnych (RADIO PLUS, TV4, RADIO GDAŃSK, TVN, Dolce Vita).

Od 18 lat jest mężatką. Ma 17-letniego syna Stasia i 13-letnią córkę Marysię. Uwielbia jeździć na nartach i pływać na kitesurfingu.

 

 

Para na urlopie, czyli w ukropie? - PLAN SPOTKANIA:

- Urlop dziś

- Role współczesnych kobiet i mężczyzn

- Wakacje a podział ról

- Bilans zysków i strat

- Teoria wymiany na wakacjach

- Komunikacja mężczyzn i kobiet

- Jak przygotować się wcześniej do wakacji?

- O empatii międzypłciowej i treningu przez cały rok

 

Pliki do pobrania: