Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Lekcje muzyki czy lekcje o muzyce? Muzyka w klasie czwartej i siódmej szkoły podstawowej

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu on-line z naszą autorką podręcznika do muzyki, Justyną Górską-Guzik. Widzimy się w środę 26 kwietnia 2017 r. o godzinie 17.00 . 

PLAN SPOTKANIA

1. Największe wyzwania stojące przed nauczycielami muzyki w związku z nową podstawą programową ‒ jak zorganizować zajęcia, by treści teoretyczne nie dominowały nad aktywnością muzyczną?
2. Jak rozbudzić wyobraźnię i kreatywność czwartoklasistów? Inspirujące rozwiązania dydaktyczne.
3. Muzyka poważna ‒ czy tylko na poważnie? Jak przystępnie mówić o wielkich kompozytorach w klasie 7?

CELE WEBINARU

• Zapoznanie Uczestników ze zmianami w nauczaniu muzyki wynikającymi z nowej podstawy programowej.
• Przedstawienie sprawdzonych sposobów na muzyczne aktywizowanie uczniów w różnym wieku.

UCZESTNICY SPOTKANIA

Justyna Górska-Guzik
Jest nauczycielem muzyki i… chemii! Ukończyła technologię chemiczną na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego, a także wydział artystyczny na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Od wielu lat tworzy podręczniki i materiały dydaktyczne do muzyki dla szkoły podstawowej. Jak sama mówi ‒ nie wyobraża sobie siebie w innej pracy. Jest nauczycielem pełnym pasji. Kocha uczniów. Stawia na ich mocne strony i docenia nawet najmniejsze ich starania. To najbardziej motywuje uczniów do kreatywnej pracy.

Maciej Kleisa

Nauczyciel muzyki w szkole podstawowej w Połczynie. Ukończył Akademię Pomorską na wydziale edukacji artystycznej z pedagogiką z dyplomem w zakresie dyrygowania oraz kompozycji. Poza pracą w szkole rozwija swoje zainteresowania muzyką organową, którą darzy największym zamiłowaniem ‒ jest organistą w parafii św. Marcina w Łebczu. Jest także dyrygentem oraz kierownikiem artystycznym reprezentacyjnego zespołu folklorystycznego Gminy Puck. Czas wolny spędza przy fortepianie, poznając nowe utwory wybitnych twórców, komponując własne oraz rozwijając swoje muzyczne pasje. Dla przyjemności gra również na gitarze, chociaż w tym przypadku woli cięższe brzmienia. Uwielbia koncerty, książki, filmy oraz podróże.

Małgorzata Rakowiec
Dziennikarka, prezenterka i wydawca programu informacyjnego „Panorama”, publicystycznego „Forum Panoramy” w TVP 3 Gdańsk. Najważniejsze wydarzenia na Pomorzu podsumowuje w „Panoramie Tygodnia”. Miała szansę przeprowadzić wywiady m.in. z: Jeanem Michelem Jarrem, Kylie Minogue czy Krzysztofem Pendereckim. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i studiów podyplomowych komunikacja i marketing. Od ponad 15 lat pracuje w zawodzie. Swoją karierę rozpoczynała w „Dzienniku Bałtyckim”, potem pracowała m.in. w Polskiej Agencji Prasowej, była też korespondentem największej światowej agencji informacyjnej – Reuters, redaktorem naczelnym magazynu „Biznes Trójmiejski” i rzecznikiem prasowym Festiwalu Filmowego w Gdyni. Autorka reportaży, materiałów informacyjnych, relacji na żywo na ogólnopolskie anteny.