Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Ile jest relacji w relacji w szkole? 


 

ikonka innowacji
Ścieżka rozwoju: Specjalista ds. innowacji                            

Obszar: Nowe trendy w edukacji

  

 

relacje

Ktoś kiedyś powiedział, że edukacja to relacja, i miał rację. Później słowo „relacja” odmieniano na tysiąc różnych sposobów, aż w końcu stało się modne. Wielu z nas deklaruje, że relacje są podstawą pracy z dzieckiem, że są one w naszej pracy wszechobecne. Jednak kiedy „zanurzymy” się
w temat głębiej, to okazuje się, że nie jest tak dobrze, jak by się chciało, że ostatecznie to nie do końca mamy czas na zatrzymanie się
 i budowanie relacji, bo podstawy programowe, testy, egzaminy;
bo mało czasu na lekcjach i na przerwie, bo…, bo...

W tym kursie pokażę, jak w codzienności szkolnej, zgiełku i biegu budować relację i dobry klimat szkoły. Jak w prosty i niewymagający sposób, ale z pomysłem, doprowadzić do tego, żeby w naszej pracy było dużo relacji w relacji.

Celem kursu jest pokazanie, jak do codzienności szkolnej wprowadzić element świadomej pracy na relacjach
 i z relacjami, a także jak osadzić je w praktyce szkolnej i wdrażać w konkretnych działaniach. Istotne jest również uświadomienie, że relacja jest podstawą wszelkiej efektywnej pracy ludzi w szkole stacjonarnej i zdalnej.

 

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KURSIE 

Koszt kursu:  bezpłatny 
Koszt egzaminu:  45 zł (cena ze zniżką dla stałych kursantów: 38 zł) 
Zaświadczenie o ukończeniu kursu:  tak – do pobrania po zdaniu egzaminu 
Zawartość kursu:  artykuły, ćwiczenia, bibliografia   
Liczba modułów: 
Liczba godzin:  30 
Dla kogo jest to szkolenie:  dla nauczycieli wszystkich etapów edukacji 

   

 ZAWARTOŚĆ KURSU 

Kurs składa się z trzech modułów i zakończy się egzaminem on-line. Każdy moduł dotyczy innego zagadnienia. Treści kursu zostały ujęte w 3 blokach tematycznych (modułach). W materiałach szkoleniowych znajdziesz filmy, artykuły oraz odniesienia do książek i filmów, które wzbogacą twoją wiedzę na temat danego zagadnienia. Zwróć szczególną uwagę na propozycje zadań do wykonania i pamiętaj o tematach do przedyskutowania na forum.

zawartosc kursu ikonki

  

KOSZT 

Udział w kursie jest bezpłatny. Osoby, które chcą uzyskać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, mogą przystąpić do egzaminu on-line (opłata za egzamin wynosi 45 zł). Cena egzaminu dla stałych kursantów (osób, które na naszej platformie opłaciły i zdały 5 egzaminów) wynosi 38 zł. 

  

CZEGO DOWIESZ SIĘ NA TYM KURSIE? 

Uczestnicy poznają proste i sprawdzone sposoby na budowanie relacji opartych na godności, zaufaniu i odpowiedzialności. Poszerzą wiedzę na temat kompetencji behawioralnych oraz możliwości wzmacniania ich u uczniów. Będą potrafili budować przestrzeń szkoły sprzyjającą budowaniu niepowtarzalnego klimatu szkoły oraz budowaniu relacji w codzienności szkolnej w swojej społeczności.

 

Zapraszamy do dyskusji o kursie w grupie facebookowej: e-Rozwój Nauczycieli

 

PROGRAM KURSU 

Moduł 1. Fundament wartości

- O wartościach i ich znaczeniu w budowaniu relacji

- System wartości i etapy wdrażania go w szkole

- Katalog wartości i co z tego wynika
 

 Moduł 2. Przestrzeń sprzyjająca budowaniu relacji

- Przestrzeń społeczna szkoły

- Przestrzeń architektoniczna – aranżacja wnętrz jako ważny element wspierający budowanie relacji

- Rekwizyty i miejsca prowokujące do nawiązywania relacji – jak je wykorzystywać?
 

Moduł 3. Projektowanie sytuacji budujących relacje

- O tworzeniu sytuacji, które uczą i wspierają rozwój dziecka, nauczyciela, społeczności

- O warsztacie pracy nauczyciela, który ma 100% relacji w relacji

   

HARMONOGRAM KURSU 

CO?  KIEDY? 
Zapisy   Non stop 
Moduł 1. Fundament wartości Materiały kursowe i minitest dostępne non stop. Studiowanie Modułu 2. można zacząć po zaliczeniu Modułu 1. 
Moduł 2. Przestrzeń sprzyjająca budowaniu relacji Materiały kursowe i minitest dostępne po zaliczeniu Modułu 1.  
Moduł 3. Projektowanie sytuacji budujących relacje Materiały kursowe i minitest dostępne po zaliczeniu Modułu 2. 
Zgłoszenia na egzamin i opłaty egzaminacyjne (45 zł)  Do egzaminu można przystąpić po zaliczeniu Modułu 3. oraz po uiszczeniu opłaty egzaminacyjnej. 
Egzamin  Dostępny non stop po zaliczeniu modułów i uiszczeniu opłaty. 
Pobieranie zaświadczeń przez Kursantów, którzy zdadzą egzamin  Po zdaniu egzaminu. 

    

 AUTORKA KURSU 

zdjecie autorki

Ewa Radanowicz - Ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji w projektach polskich i międzynarodowych realizowanych we współpracy z samorządami, ośrodkami doskonalenia nauczycieli, uczelniami wyższymi. Wizjoner, trener, angażujący przywódca wspierający rozwój szkół i przedszkoli. Członek Rady Programowej projektu Szkoła dla Innowatora realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, MEN, CEO, Szkołę Edukacji, Stowarzyszenie WIS Radowo Małe, Deloitte, Zwolnionych z Teorii. Członkini społeczności The Global Change Leader Ashoka. Prezes Stowarzyszenia Kierunek Nowa Edukacja. Założycielka sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa społecznego w środowisku defaworyzowanym.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radowie Małym, zarządzanej wg autorskiego programu, która w 2016r. została członkiem międzynarodowej sieci Ashoka Changemaker Schools. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. Stworzyła autorską szkołę publiczną, do której przyjeżdżają ludzie z całej Polski, by zobaczyć, uczyć się i uwierzyć, że można. Wielokrotne wprowadzanie zmian dało jej doświadczenie i pozwoliło wypracować model działania, według którego prowadzi zespół poprzez zmianę do nowych rozwiązań. Inicjatorka ogólnopolskiego, oddolnego ruchu Wiosna Edukacji.
Autorka książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”, poradnika ORE dla dyrektorów i nauczycieli „Zmiany, innowacje, eksperymenty – w poszukiwaniu inspiracji”, Współautorka książki „Za progiem. -Jak rozwija się dziecko i co z tego wynika dla nauczyc9ela IV kl.”. Autorka ekspertyzy dla IBE i MEN pt. „Działająca Szkoła” dotyczącej kształtowania kompetencji społecznych w szkole.
Wolne chwile spędza na rowerze ... dużo podróżuje.

planowana data startu: 12.05.2020


Poleć ten kurs: