Data wpisu:
Seminaria szkoleniowe PTD
Polskie Towarzystwo Dysleksji jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Dysleksji. Jednym z głównych jego celów jest szerzenie wiedzy i podnoszenie świadomości społecznej na temat specyficznych zaburzeń uczenia się. Od 24 lat podczas naszych zebrań realizujemy ten cel. Obecnie pragniemy uczynić go najważniejszym, ponieważ dostrzegamy potrzebę pogłębiania wiedzy i uzupełniania informacjami o najnowszych osiągnięciach naukowych, narzędziach diagnozy i terapii, doświadczeniach z praktyki.
Mobilizują nas do tego głosy nauczycieli, którzy „nie wierzą” w dysleksję i dyskalkulię, choć nie jest to dziedzina „wiary” lecz wiedzy.
W tej sytuacji otwieramy roczny cykl „Seminariów Szkoleniowych PTD”, na które zapraszamy członków PTD i sympatyków.
Nasze zebrania odbywają się w środy w godz. 16.30-18.30 w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, w budynku Wydziału Nauk Społecznych, Gdańsk-Oliwa, ul. Bażyńskiego 4 (przy przystanku SKM Gdańsk-Przymorze, blisko przystanku tramwajowego Oliwa ul. Bażyńskiego).
Udział w Seminarium jest bezpłatny dla członków Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Osoby niebędące członkami obowiązuje każdorazowo opłata w wysokości 30 zł (płatne przelewem na rachunek PTD).
Proponowany program Seminariów Szkoleniowych PTD na 2014:
8.10.2014
- prof. UG dr hab. Ewa Czaplewska (Uniwersytet Gdański, Katedra Logopedii) - Logopedia od poczęcia
3.12.2014
- dr Katarzyna M. Bogdanowicz (Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie) - W poszukiwaniu skutecznej terapii czytania dla uczniów z dysleksją rozwojową – przegląd współczesnej literatury anglojęzycznej
- prof. zw. dr hab. Marta Bogdanowicz (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, WZ w Sopocie, emerytowany profesor Uniwersytetu Gdanskiego) – Dysleksja, dysortografia i dysgrafia w świetle amerykańskiej klasyfikacji medycznej DSM-5 - nowej wersji z 2013 roku
11.03.2015
- prof. UG dr hab. Michał Harciarek (Uniwersytet Gdański, Instytut Psychologii) - Jak uczy się mózg
13.05.2015
- mgr Agnieszka Trawicka - Metoda F. Warnkego w terapii pedagogicznej, na przykładzie uczennicy drugiej klasy – doświadczenia własne
UWAGA: Program może ulegać zmianie. Zapraszamy wszystkich Państwa do współudziału w Seminariach - prezentowania własnych doświadczeń. Osoby zainteresowane mogą otrzymać zaświadczenie o udziale.

Komentarze (2)
Zaloguj się aby dodać komentarz
tematyka szkoleń bardzo ciekawa. Niestety, mieszkam za daleko od Gdańska:) A może udałoby się wprowadzić metodę e-learningu dla zainteresowanych?
Z poważaniem
Elżbieta Sosnowska