Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Wakacyjny warsztat kosmetyczny. Dbam o siebie – naturalnie!


zdjecie kursu

Nasze babcie doskonale znały się na naturalnej pielęgnacji ciała. Odwary z ziół, domowe maści i kremy nie były tajemnicą. Niestety na przełomie XX i XXI wieku domowe sposoby pielęgnacji urody poszły w niepamięć. Ich miejsce zajęły drogeryjne kosmetyki w pięknych opakowaniach i o bardzo długich kompozycjach składników. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych zapachów i właściwości kremów, toników, olejków. Jednak coraz częściej słyszy się o alergiach na kosmetyki pielęgnacyjne i do makijażu. Dlatego też powstał pomysł przygotowania kursu na temat naturalnej pielęgnacji ciała. Kosmetyki o bardzo dobrych właściwościach można samodzielnie przygotować
w domu, bez dużego wysiłku i nakładów finansowych. 
 

Cel szkolenia:

zdjecie kursu

Ideą kursu jest zapoznanie kursanta z naturalną pielęgnacją skóry
oraz zaszczepienie w nim chęci do produkcji kosmetyków samodzielnie w domu. Celem jest także zapoznanie z metodami produkcji naturalnych kosmetyków w domowym zaciszu, pomoc
w skompletowaniu domowego minilaboratorium oraz zapoznanie
ze składnikami, z których można wykonać naturalne kosmetyki.
 

Efekty kursu:

Uczestnik po zakończeniu kursu będzie umiał rozpoznać kosmetyki naturalne. Będzie potrafił rozróżnić kosmetyki naturalne od drogeryjnych i prawidłowo czytać składy kosmetyków. Zdobędzie wiedzę, w jaki sposób pielęgnować skórę w naturalny sposób. Kursant pozna wiele ciekawych przepisów na naturalne kosmetyki, które w bardzo prosty sposób, przy niedużym nakładzie finansowym wykona w domu.
 

Kurs trwa przez całe wakacje i jest bezpłatny. 

Szkolenie składa się z trzech modułów. Po każdym z nich uczestnik będzie miał szansę zweryfikować zdobytą wiedzę zdając minitest.

Materiały kursowe to bogato ilustrowany artykuł, odniesienia do książek i filmów, które wzbogacą wiedzę na temat danego zagadnienia oraz nagrania wideo.

 

PROGRAM KURSU

Moduł 1. Spray odstraszający komary i kleszcze Przygotowanie sprayu ochronnego jest całkiem proste i może go wykonać każdy.
Pokażemy, jak to zrobić krok po kroku. 
Moduł 2. Kokosowe płatki do demakijażu z witaminą A+E Pielęgnujące płatki do demakijażu z powodzeniem mogą zastąpić dotychczasową formę usuwania makijażu z twarzy.
Wystarczy kilka składników i odrobina czasu. Efekt z pewnością Was zaskoczy! 
Moduł 3. Owocowy peeling do ciała Przygotowany własnoręcznie peeling pomoże usunąć martwy naskórek i przygotować ciało do zabiegów pielęgnacyjnych.
Nie ma potrzeby kupować bardzo drogich preparatów. Przekonacie się, jak proste jest wykonanie pełnowartościowego kosmetyku, ale naturalnego,
 pozbawiony środków konserwujących i innych dodatków chemicznych. 

 

O AUTORCE

Monika Laskowska – autorka bloga wielkikufer.pl. Pasjonatka kosmetyki naturalnej. Od 2012 roku prowadzi stronę internetową, wykonując samodzielnie naturalne kosmetyki oraz recenzując naturalne kosmetyki dostępne w sklepach w stałej sprzedaży. Od 2014 roku aktywnie prowadzi warsztaty kosmetyki naturalnej w całej Polsce. Interesuje się zielarstwem i naturalnymi metodami pielęgnacji skóry. Wciąż tworzy nowe receptury na naturalne kosmetyki, miesza, odważa, testuje.

 

 

planowana data startu: 07.07.2020


Poleć ten kurs: