Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Zaprojektuj edukację! Design Thinking w Twojej szkole

Moduł 2. Proces DT Część 1: Empatia, Badanie potrzeb.

Temat: Moduł 2. Zadanie 2.

Autor Wiadomość
Jagienka Pieprzowska
Kursy internetowe z Operonem

postów: 564

Zastanówcie się teraz przez chwilę, z kim powinniście przeprowadzić wywiady do Waszych projektów i według jakiego klucza będziecie szukać tych osób. Wymieńcie się swoimi pomysłami
na forum kursu.

Zmodyfikowany: Poniedziałek, 8 Maj 2017 19:15:22 - Jagienka Pieprzowska

Beata Fuchs

postów: 8

Gdybym podjęła wyzwanie zaprojektowania korytarzy/holu tak, aby dzieci mogły atrakcyjnie spędzać czas między lekcjami zaangażowałabym do wywiadu uczniów, nauczyciela wychowania fizycznego, plastyki, rodziców oraz  kogoś, kto zawodowo zajmuje się aranżacją wnętrz (architekta wnętrz?). Ważne wydaje mi się to, aby były to osoby, które wykorzystują przerwy w różny/ odmienny sposób oraz osoby patrzące na uczniów podczas przerw "z boku", czyli mjące świeże spojrzenie. 

Monika Kornaga

postów: 60

Witam,myslę,że wywiady powinno przeprowadzic się z osobami związanymi zarówno z żywieniem jak i zdrowiem oraz samymi potencjalnymi słuchchaczami,odbiorcami projektu.Moim zdaniem mógłby być to bibliotekarz,który dostarczy lub wskaże źródła poszukiwań wiedzy dla uczniów,dietetyk,pielęgniarka,biolog,uczeń,rodzic,nauczyciel,czyli osoby o różnej aktywności.Można byłoby wzbogacić wywiad o wiadomosci z relacjinp. ze sportowcem.Pozdrawiam.

Ewelina Włodarczyk
Autorka kursu

postów: 43

Rewelacyjny pomysł, czy jakieś prace przyszły już? Jak mozna je obejrzeć? happy


Jeśli chodzi o bibliotekę to jest kilka kluczowych spraw.


Jesli chodzi o persony to bibliotekarka koniecznie, na pewno nieuzytkownik i uzytkownik pasjonat. Chłopak jak najbardziej przydałby się. Z Martą najczęściej robimy więcej wywiadów i później wybieramy który użytkownik miał najwięcej wglądów. Jesli chodzi o wywiady, to tak, pogłębione i na poczatku oscylujące zdecydowanie z daleka od czytania i biblioteki, chcemy poznac osobę, jej zwyczaje, nawyki, frustracje, dopiero potem jej stosunek do biblioteki szkolnej.


Pytanie drugie odnośnie składów grup warsztatowych i całego procesu? Ile będzie osób w grupach, kto tam bedzie i jak rozłożony jest proces?


Kwestia trzy to jeśli w procesie biorą udział dzieci, to najlepiej nie dopuszczać do sytuacji w której trzy grupy pracuja nad projektem, a potem wybierany jes najlepszy, bo moga się bardzo źle z tym poczuć. Więc najlepiej jak każda grupa projektuje i ulepsza inny aspekt biblioteki, żeby każdy czuł się "wygrany".


Mam nadzieję, że to odpowiada na Pani pytania,


z pozdrowieniami,


Ewelina

Justyna Bober

postów: 138

Miałam spotkanie Rady Rodziców i uzgodniłyśmy z paniami, że zmienimy czytelnię w bibliotece szkolnej w przytulne miejsce - to jest sala po świetlicy, odmalowana i nieco ozdobiona, ale w zasadzie obskurna i zimna. Właśnie tam się dziś spotkałyśmy, może nie było to najlepsze miejsce na dyskusję, ale chyba idealne jako punkt wyjścia do tego, co chcemy zrobić.  I ustaliłyśmy, że do 1 września zmienimy to miejsce. Mamy pomysł na to, by kupić ze szkolnych pieniędzy wykładzinę, mamy wśród rodziców osoby, które może zajęłyby się ogólną koncepcją, ale pomyślałam, żeby wśród uczniów zrobić konkurs na projekt "Czytelnia moich marzeń"  i oczywiście wziąć pod uwagę najlepsze pomysły uczniów.  


Po przeczytaniu drugiego artykuł z DT, zastanawiam się na tymi "personami" do wywiadów, myślę, że powinna to być bibliotekarka, dla której jest to miejsce pracy i jedna z trudnych uczennic, lubiąca czytać. A może raczej ta, która nie chodzi do czytelni wcale, bo czyta książki w domu. Może być to też taka osoba, która się nieco izoluje i w tej chwili spędza czas w czytelni dość często. Przychodzą mi do głowy uczennice klasy IV, same dziewczyny. A może warto by też spytać jakiegoś chłopaka (zdecydowanie jest ich mniej wśród bywalców biblioteki i czytelni)? Sama nie wiem, które z tych osób wybrać? I czy to naprawdę muszą być takie pogłębione wywiady? To sporo czasu wymaga, by je przeprowadzić, cyz na pewno warto?


Załączony plik:

Aby uczestniczyć w dyskusjach na forum należy być zalogowanym. Możesz się zalogować tutaj.