Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Szkolny wolontariat bez tajemnic

OPIS KURSU

Podczas kursu dowiesz się czym jest wolontariat i jakie były jego początki. Stworzenie klubu wolontariusza krok po kroku wraz z regulaminem i planem pracy – to możliwe tylko na tym kursie! Warto poznać też korzyści jakie płyną z prowadzenia szkolnego wolontariatu i po co to robić?  Aspekty prawne regulujące funkcjonowanie działań służących pomaganiu innym to istotny element prezentowanego materiału. Po naszym kursie zorganizowanie akcji charytatywnej stanie się bardzo proste! Zdobędziesz umiejętności skutecznego motywowania uczniów do działań na rzecz innych
w środowisku lokalnym (ale też szerszym). Poznasz sposoby na niepowtarzalność i oryginalność zespołu, który stworzysz wspólnie z uczniami. Chcesz wiedzieć jak szerzyć ideę niesienia pomocy? Odpowiedzi na powyższe i wiele innych pytań znajdziesz na kursie o wolontariacie bez tajemnic.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KURSIE

Koszt kursu: bezpłatny
Koszt egzaminu:

45 zł (cena ze zniżką dla stałych kursantów: 38 zł)

Przed dokonaniem opłaty proszę sprawdzić, kiedy odbywa się ostatnia sesja egzaminacyjna.

Certyfikat potwierdzający ukończenie kursu:

tak – do pobrania po zdaniu egzaminu

Uczestnik kursu, który zaliczy wszystkie moduły i zda egzamin on-line, otrzyma certyfikat ukończenia kursu.

Przebieg kursu:

Publikacja materiałów szkoleniowych następuje zgodnie z harmonogramem kursu (zakończone moduły trafiają do archiwum kursu).

UWAGA! Podczas aktywnej sesji egzaminacyjnej, materiały szkoleniowe są niedostępne.

Zawartość kursu: artykuły, ćwiczenia, linki do nagrań wideo, bibliografia, forum
Do kiedy trwa: do czerwca 2019 r.
Liczba modułów: 3
Liczba godzin: 30

 

UWAGA! Do kursu można przystąpić w dowolnym momencie jego trwania (do 28 czerwca 2019 r.).

 

ZAWARTOŚĆ KURSU

Treści kursu zostały ujęte w 3 bloki tematyczne (moduły), na realizację których przeznaczono łącznie 30 godzin dydaktycznych. Uczestnik kursu, który zaliczy wszystkie moduły i zda egzamin on-line, otrzyma certyfikat ukończenia kursu oraz dodatkowe karty pracy przygotowane przez autorkę szkolenia.

W materiałach znajdują się artykuły do pobrania, bibliografia, studium przypadku. Zachęcamy również do wypowiedzi na forum internetowym kursu.

CEL I IDEA KURSU

Celem kursu jest zainspirowanie nauczycieli do stworzenia klubu wolontariusza w szkole i uzmysłowienie na czym polega działalność w wolontariacie. Ideą kursu jest też odpowiednia motywacja uczniów do działań na rzecz osób i zwierząt w potrzebie. Ponadto przedstawienie projektów/akcji charytatywnych i zaprezentowanie efektywnych działań wolontariuszy będzie gotową inspiracją jakiej dotąd nie znaleźliście.

EFEKTY KURSU

Uczestnik kursu pozna podstawowe zagadnienia dotyczące działań związanych z wolontariatem.  Dowie się, jakie kroki podjąć, aby założyć w szkole klub wolontariusza. Otrzyma gotowe narzędzia do pracy, dzięki którym będzie mógł się inspirować. Będzie wiedział, jak motywować uczniów do działań na rzecz innych. Nauczy się jak zorganizować skuteczną akcję charytatywną. 

PROGRAM KURSU

Moduł 1. Wolontariat – od czego się zaczęło?

1. Zdefiniowanie pojęcia „wolontariat”

2. Pierwsze działania wolontariackie w Europie i Stanach Zjednoczonych.

3. Dlaczego warto prowadzić wolontariat w szkole?

4. Aspekty prawne.

Moduł 2. Moja przygoda z wolontariatem

1. Jak zostać wolontariuszem?

2. Zakładamy szkolny klub pomocy.

3. Bądźmy niepowtarzalni !  Konkurs na logo klubu.

Moduł 3. Dobre praktyki wolontariackie

1. Współpraca z organizacjami lokalnymi.

2. Akcja charytatywna krok po kroku.

3. O promocji słów kilka.

4. Akcja motywacja.

HARMONOGRAM KURSU

CO? KIEDY?
Zapisy na szkolenie od 23.04.2019
Moduł 1 22.05 - 5.06.2019
Moduł 2 5 - 19.06.2019
Moduł 3 26.06 - 10.07.2019
Zgłoszenia na egzamin i opłaty egzaminacyjne 26.06.2019 – Przed dokonaniem opłaty proszę sprawdzić, kiedy odbywa się ostatnia sesja egzaminacyjna.
Egzamin (terminy do wyboru)

28, 29, 30.06;

5, 6, 7, 12, 13, 14, 19, 20, 21.07.2019

Pobieranie certyfikatów przez Kursantów, którzy zdadzą egzamin od 28.06.2019

O AUTORCE

Izabela Jaskólska - Polonistka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, pasjonatka teatru i fotografii, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kazuniu Nowym, nieustannie dbająca o rozwój własny i swoich uczniów. Publikuje na blogu iskierkiwedukacji.blogspot.com, posiada też fanpage Iskierki w Edukacji na portalu społecznościowym, a iskierkami są dla niej zarówno uczniowie, nauczyciele jak i rodzice, ponieważ mają w sobie ogień, który zagrzewa do działania. Na swoim blogu dzieli się sprawdzonymi pomysłami do wykorzystania podczas pracy i zabaw z dziećmi, jak również ciekawymi propozycjami spotkań i warsztatów dla rodziców oraz wychowawców. Słuchaczka studiów podyplomowych Akademia Liderów Oświaty w Centrum Edukacji Obywatelskiej, których celem jest poprawa jakości uczenia się i nauczania skoncentrowanego na rozwijaniu kompetencji kluczowych uczniów. Jest ambasadorką projektu „wiosna edukacji” i inicjatorką Klubu Kreatywnego Nauczyciela w środowisku lokalnym (w gminie Czosnów i powiecie nowodworskim), w którym organizuje warsztaty i szkolenia dla nauczycieli i rodziców. Wolontariuszka Szlachetnej |Paczki, organizatorka wielu akcji charytatywnych, założyła wraz z uczniami swojej szkoły Klub Wolontariusza Kwiat Pomocy, w którym uczy pomagać innym i reagować na krzywdę w otaczającym nas środowisku.

planowana data startu: 22.05.2019

Poleć ten kurs: