Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Lekcje muzyki czy lekcje o muzyce? Muzyka w klasie czwartej i siódmej szkoły podstawowej.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu on-line z Justyną Górską-Guzik, autorką podręczników do muzyki w szkole podstawowej. Widzimy się w środę 26 kwietnia 2017 r. o godzinie 17.00.

PLAN SPOTKANIA

1. Największe wyzwania stojące przed nauczycielami muzyki w związku z nową podstawą programową ‒ jak zorganizować zajęcia, by treści teoretyczne nie dominowały nad aktywnością muzyczną?
2. Jak rozbudzić wyobraźnię i kreatywność czwartoklasistów? Inspirujące rozwiązania dydaktyczne.
3. Muzyka poważna ‒ czy tylko na poważnie? Jak przystępnie mówić o wielkich kompozytorach w klasie 7?

CELE WEBINARU

• Zapoznanie Uczestników ze zmianami w nauczaniu muzyki wynikającymi z nowej podstawy programowej.
• Przedstawienie sprawdzonych sposobów na muzyczne aktywizowanie uczniów w różnym wieku.

UCZESTNICY SPOTKANIA

Justyna Górska-Guzik
Jest nauczycielem muzyki i… chemii! Ukończyła technologię chemiczną na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego, a także wydział artystyczny na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Od wieli lat tworzy podręczniki i materiały dydaktyczne do muzyki dla szkoły podstawowej. Jak sama mówi ‒ nie wyobraża sobie siebie w innej pracy. Jest nauczycielem pełnym pasji. Kocha uczniów. Stawia na ich mocne strony i docenia nawet najmniejsze ich starania. To najbardziej motywuje uczniów do kreatywnej pracy.

Małgorzata Rakowiec
Dziennikarka, prezenterka i wydawca programu informacyjnego „Panorama”, publicystycznego „Forum Panoramy” w TVP 3 Gdańsk. Najważniejsze wydarzenia na Pomorzu podsumowuje w „Panoramie Tygodnia”. Miała szansę przeprowadzić wywiady m.in. z: Jeanem Michelem Jarrem, Kylie Minogue czy Krzysztofem Pendereckim. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i studiów podyplomowych komunikacja i marketing. Od ponad 15 lat pracuje w zawodzie. Swoją karierę rozpoczynała w „Dzienniku Bałtyckim”, potem pracowała m.in. w Polskiej Agencji Prasowej, była też korespondentem największej światowej agencji informacyjnej – Reuters, redaktorem naczelnym magazynu „Biznes Trójmiejski” i rzecznikiem prasowym Festiwalu Filmowego w Gdyni. Autorka reportaży, materiałów informacyjnych, relacji na żywo na ogólnopolskie anteny.

planowana data startu: 26.04.2017

Poleć ten kurs: