Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Szydełkowanie - stara moda, czy nowa pasja?

OPIS KURSU

Szydełkowanie kojarzy się niektórym osobom ze staromodnym, babcinym stylem, niektórym zaś z wartościowym rękodziełem i sztuką. W minionych latach podyktowane koniecznością, teraz staje się alternatywą dla produktów niskiej jakości. Szydełkowe wyroby są unikatowe, podkreślające indywidualność, często wykonywane na zamówienie. Aktualnie to nie tylko obrusy i serwetki, lecz także nowoczesna bielizna, ubrania, zabawki dla dzieci czy designerskie ozdoby do mieszkania, tworzące oryginalny, niekiedy przywołujący piękne wspomnienia klimat…

Tworzymy ten kurs, by zachęcić Cię do zapoznania się z szydełkowaniem. Wbrew pozorom nie musi to być trudne. Potrzeba chęci, trochę czasu i Twojego zaangażowania. Niezbędna jest również wiara we własne możliwości.

Dzięki uczestniczeniu w kursie poznasz konstruktywną aktywność, która doskonale wypełni czas wolny i da Ci chwilę prawdziwego relaksu. Dostarczy Ci radości z tworzenia. Rozwinie Twoje umiejętności koncentracji, wytrwałości, pamięci. Dodatkowo swoimi wytworami możesz obdarować bliskich, przekazać im oryginalny i ważny prezent. Będzie to coś, w co włożysz swoje serce, czemu poświęcisz czas, energię i umiejętności– dlatego będzie miało dużą wartość.

Gdy zdobędziesz podstawy szydełkowania, możesz wykorzystać je w szkole, przekazując tę umiejętność uczniom. Może to być początek wielu ciekawych inicjatyw, np. kółka rękodzielniczego, wystaw, kiermaszów.

Przystępując do kursu, pamiętaj, że błędy i niepowodzenia są naturalne podczas nabywania nowej umiejętności. Zachęcam do działania! Odważ się! Zaczynamy!

CEL I IDEA KURSU

Celem kursu jest rozbudzenie zainteresowania rękodzielnictwem oraz zapoznanie z techniką szydełkowania. Szkolenie jest adresowane do osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z robótkami ręcznymi. Przedstawię w nim podstawowe zagadnienia związane z szydełkowaniem. Pokażę, jak się przygotować do tworzenia pierwszych prac oraz krok po kroku poinstruuję, jak je wykonać.

EFEKTY KURSU

- Poznasz historię szydełkowania.

- Będziesz potrafił czytać symbole na wykresach robótek szydełkowych.

- Poszerzysz wiedzę z zakresu technik szydełkowania.

- Będziesz potrafił wykonać pierwszą robótkę.

- Będziesz wiedział, gdzie szukać inspiracji.

- Odkryjesz nowy sposób relaksu i spędzania czasu wolnego.

- Zaangażujesz swoich uczniów – a może utworzysz kółko rękodzielnicze, zorganizujesz kiermasz lub wystawę prac szydełkowych.

 NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KURSIE

Koszt kursu: bezpłatny
Koszt egzaminu: 0 zł
Certyfikat potwierdzający ukończenie kursu: nie – nie przewidujemy wystawiania certyfikatów po kursach wakacyjnych
Zawartość kursu: artykuły, ćwiczenia, prezentacje, linki do nagrań video, forum
Do kiedy trwa: do sierpnia 2019 r.
Liczba modułów: 3
Liczba godzin: 30

 

UWAGA! Do kursu można przystąpić w dowolnym momencie jego trwania (do 20 sierpnia 2019 r.).

 

ZAWARTOŚĆ KURSU

Kurs składa się z trzech modułów. Każdy moduł dotyczy innego zagadnienia. Na realizację jednej części przeznaczono około 2 tygodni. W materiałach szkoleniowych znajdziesz artykuły oraz odniesienia do książek i filmów, bibliografię, nagrania video, które wzbogacą twoją wiedzę na temat danego zagadnienia. Zwróć szczególną uwagę na propozycje zadań do wykonania.

PROGRAM KURSU

Moduł 1. Przygotowanie

Historia szydełkowania;

Korzyści z szydełkowania (m.in. terapia ręki, praca obu półkul mózgu);

Przygotowanie do szydełkowania (narzędzie, włóczki, chwyt);

Pętelka, łańcuszek, oczko ścisłe;

Załączniki:
4 filmiki
Bibliografia

Moduł 2. Inspiracje

Gdzie szukać inspiracji?

Techniki szydełkowania – szydełkowanie dawniej i dziś;

Blog: www.szydelkowefirany.blogspot.com;

Słupek, półsłupek;

Praca nad projektem (szalik/kocyk);

Załączniki:
4 filmiki
Bibliografia

Moduł 3. Praktyka

Jak czytać schematy? – prezentacja symboli;

Praca nad projektem (szalik/kocyk);

Wykańczanie (ozdobne obrębianie, półsłupki, pikotki, muszelki);

Prezentacja prac na Forum kursu;

Załączniki:

2 filmiki

bibliografia

 

HARMONOGRAM KURSU

CO? KIEDY?
Zapisy na szkolenie od 10.06.2019
Moduł 1. Przygotowanie

Materiały kursowe dostępne w dniach:

9 - 23.07.2019

Moduł 2. Inspiracje

Materiały kursowe dostępne w dniach:

23.07 - 6.08.2019

Moduł 3. Praktyka

Materiały kursowe dostępne w dniach:

6 - 20.08.2019

Zgłoszenia na egzamin i opłaty egzaminacyjne brak egzaminu

 

O AUTORCE

mgr Joanna Kwiecińska – psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień, psycholog transportu. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (Wydział Zamiejscowy Sopot), Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz w punktach konsultacyjnych dla osób uzależnionych. Zajmuje się diagnozą psychologiczną oraz pomocą psychologiczną osobom uzależnionym. Prowadzi również dwa autorskie programy: „Razem w oczekiwaniu na pierwszy dzwonek” – zajęcia psychoedukacyjne dla 6-latków oraz „Bezpieczni w sieci” – zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas I–III. Jej pasją jest szydełkowanie. Prowadzi blog: www.szydelkowefirany.blogspot.com, gdzie zamieszcza swoje prace i inspiracje. Interesuje się arteterapią i choreoterapią. W wolnych chwilach dużo czyta oraz chodzi na długie spacery z psem.

planowana data startu: 09.07.2019

Poleć ten kurs: