Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Kurs wakacyjny - Sztuka układania kwiatów (DRUGA EDYCJA)

Sztuka układania kwiatów (zwana bukieciarstwem lub florystyką) jest nam bliska od zarania dziejów. Ma wymiar nie tylko użytkowy, ozdobny, ale także symboliczny (np. japońska ikebana czy zapomniana już trochę polska „mowa kwiatów”). Można ją potraktować jak zawód lub wdzięczne hobby. Praca z kwiatami pozwala na chwile odprężenia i relaksu, a efekt tej pracy – piękny bukiet czy udekorowany stół – przynosi satysfakcję nie tylko wykonawcy, ale także obdarowanemu, gościom i rodzinie.

Kurs jest przeznaczony zarówno dla osób początkujących, które chcą poznać podstawowe techniki obchodzenia się z roślinami i używania ich do zdobienia, jak również dla pasjonatów, którzy mogą zapoznać się z florystycznymi nowinkami i zaczerpnąć inspiracji dla rozwoju swojego zamiłowania. Jest też niebagatelną okazją do wprowadzenia urozmaicenia zajęć terapeutycznych czy plastycznych.

Cele szkolenia:

- zapoznanie z najważniejszymi zagadnieniami sztuki układania kwiatów, large
- zapoznanie z teorią barwy i proporcji,
- zapoznanie z podstawowymi narzędziami florysty i z materiałem roślinnym,
- zdobycie umiejętności postępowania z roślinami, aby jak najdłużej utrzymały świeżość,
- zdobycie umiejętności układania kwiatów i kompozycji roślinnych,
- zdobycie umiejętności dekorowania roślin doniczkowych i pakowania prezentów.

Kurs trwa od 18 lipca do 22 sierpnia i jest bezpłatny. 
Uczestnik kursu, który wypełni minitest (krótki test on-line dotyczący tematyki kursu), będzie mógł pobrać ze strony pamiątkowy dyplom.
Materiały kursowe to bogato ilustrowany wykład i bibliografia. Uczestnik kursu będzie miał okazję sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas wykonywania ćwiczeń i zadań kursowych. Będzie także mógł pochwalić się swoimi osiągnięciami w specjalnie do tego celu stworzonym wątku na forum. Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie Lato w kwiatach (informacja w Aktualnościach). Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

PROGRAM KURSU

Udostępniamy materiały kursowe: artykuł, bibliografię
W specjalnym wątku na forum można pochwalić się swoimi pracami
18.07-22.08.2018

 

 

planowana data startu: 18.07.2018

Poleć ten kurs: