Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Animator edukacji II stopnia (DRUGA EDYCJA)

Łam schematy – wyrusz już dziś w drogę , która zaprowadzi Ciebie i Twoich uczniów do nowych odkryć, nowych przeżyć – do rozwoju. 

Animator edukacji II stopnia  to kurs kompetencyjny dla zaawansowanych.  Kurs jest adresowany do nauczycieli, którzy ukończyli kurs  Animator edukacji I stopnia.

Animator edukacji II stopnia zdobywa kompetencje:

- animatora kreatywności,

- edukatora filmowego,

- edukatora sztuki,

- mówcy.

Kompetencje animatora edukacji doskonale wpisują się w model nauczyciela XXI wieku.  Nauczyciel ten umie budować dojrzałe relacje z uczniami i innymi nauczycielami (organizator DKE, moderator dyskusji). Działa nieschematycznie, przełamując codzienną rutynę i zachęcając swoje otoczenie do niestandardowego postrzegania rzeczywistości (animator kreatywności). Ma szerokie kompetencje, które pozwalają mu animować różnorodne działania zachęcające dzieci i młodzież do aktywnego i świadomego „czytania” świata za pośrednictwem książek, filmów, obrazów (edukator filmowy, edukator sztuki, trener czytelnictwa). Kompetencje moderatora dyskusji i mówcy pozwalają mu lepiej funkcjonować na wszystkich polach aktywności nauczycielskiej, między innymi na lekcjach, w kontaktach z rodzicami i całą radą pedagogiczną.

Zdobycie kompetencji animatora edukacji II stopnia będzie procesem wymagającym. Oczekujemy większego niż zwykle zaangażowania. Będziemy proponować nowe formy aktywności, w tym spotkanie na żywo, na którym uczestnicy zaprezentują zdobyte umiejętności. Harmonogram spotkań podamy w trakcie trwania kursu.

Absolwenci kursu, którzy zdadzą pozytywnie egzamin, otrzymają Certyfikat Animatora Edukacji II stopnia. Do dyrektorów szkół, w których pracują zostaną wysłane listy rekomendujące, w których opiszemy unikalność i przydatność zdobytych kompetencji oraz ich znaczenie dla rozwoju szkoły.

 

O KURSIE

Kurs jest dostępny wyłącznie dla uczestników kampanii Ja czytam! Informacje o tej kampanii i formularz zapisu znajdą Państwo  TUTAJ.

Kurs zaczyna się 17 listopada 2016 roku. Zakończenie planujemy w lutym, kiedy to również odbędzie się egzamin online. Treści kursu zostały ujęte w 5 blokach tematycznych. Na realizację jednego modułu przeznaczono około 2–3 tygodni.

Udział w kursie jest bezpłatny. Odpłatne jest przystąpienie do egzaminu on-line (180 zł). Przewidujemy zniżkę dla absolwentów kursu Animator edukacji I stopnia, którzy pomyślnie zdali egzamin. Uczestnik kursu, który zaliczy wszystkie moduły i zda egzamin on-line, otrzyma Certyfikat Animatora Edukacji II stopnia.

 

ZAWARTOŚĆ KURSU

 

 

PROGRAM KURSU

 

Moduł 1. Zanim nowe kompetencje… Dzielimy się doświadczeniem

Moduł 2. Nowe kompetencje. Łamiemy schematy

Moduł 3. Nowe kompetencje. Czytamy filmy*

Moduł 4. Nowe kompetencje. Czytamy obrazy

Moduł 5. Nowe kompetencje. Występujemy publicznie

 

*Moduł 3 został przygotowany przez ekspertów z  Akademii Dokumentalnej.

 

 

 

HARMONOGRAM KURSU

 

CO? KIEDY?
Zapisy na szkolenie od 4.11.2016

Moduł 1. Zanim nowe kompetencje… Dzielimy się doświadczeniem

Aktywność własna.

Prowadzenie dyskusji w praktyce – Przemysław Staroń

Materiały kursowe i minitest dostępne w dniach:

17.11.2016-30.11.2016

Moduł 2. Nowe kompetencje. Łamiemy schematy

Opracowanie: Przemysław Staroń

Materiały kursowe i minitest dostępne w dniach:

01.12.2016-15.12.2016

Moduł 3. Nowe kompetencje. Czytamy filmy

Opracowanie: Anna Równy

Materiały kursowe i minitest dostępne w dniach:

16.12.2016-30.12.2016

Moduł 4. Nowe kompetencje. Czytamy obrazy

Opracowanie: Roland Maszka

Materiały kursowe i minitest dostępne w dniach:

31.12.2016-16.01.2017

Moduł 5. Nowe kompetencje. Występujemy publicznie

Opracowanie: Przemysław Staroń

Materiały kursowe i minitest dostępne w dniach:

17.01.2017-01.02.2017

Zgłoszenie na egzamin i opłaty egzaminacyjne

(180 zł)

od 01.02.2017 – egzamin należy opłacić najpóźniej na tydzień przed wybranym terminem egzaminu
Egzamin (terminy do wyboru)

10, 11, 12, 17, 18, 19, 24, 25, 26.02.2017

3, 4, 5.03.2016

Pobieranie zaświadczeń przez Kursantów, którzy zdadzą egzamin od 10.02.2017 do 30.04.2017

 

   O AUTORACH

 

Anna Równy    edukator, trener edukacji filmowej i edukacji medialnej, konsultant metodyczny. Członkini grupy „SUPERBELFRZY RP” oraz Koalicji Edukacji Medialnej i Cyfrowej. Przewodnicząca Rady Nauczycieli NInA, autorka serii podręczników do języka polskiego do szkół ponadgimnazjalnych, scenariuszy metodycznych oraz tekstów o tematyce filmoznawczej i medioznawczej. Prowadzi warsztaty z zakresu edukacji filmowej i medialnej dla nauczycieli i uczniów, a także prelekcje o tematyce filmoznawczej.

 

Przemysław Staroń –  absolwent psychologii i kulturoznawstwa KUL. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu i Polskiego Stowarzyszenia Terapii przez Sztukę. Współwłaściciel, współzałożyciel i trener w Centrum Rozwoju JUMP, w którym zajmuje się wspieraniem rozwoju oraz trenowaniem umiejętności potrzebnych do osiągania wysokiej jakości życia. Wykładowca SWPS i ekspert w Centrum Prasowym – stale współpracuje z mediami, popularyzując wiedzę psychologiczną. Nauczyciel i wychowawca w II LO im. Bolesława Chrobrego. Konsultatnt merytoryczny książek edukacyjnych w PWN, ekspert i bloger czasopisma „Psychologia w Szkole”, mówca TEDx Sopot, nominowany do tytułu Nauczyciel Roku.

 

Roland Maszka –   polonista, absolwent gedanistyki, współautor podręczników szkolnych. Pasjonat teatru i tradycyjnej książki, siebie zalicza do epoki Gutenberga. Lubi stare obrazy. Inicjator dobrych praktyk w szkole.

planowana data startu: 10.11.2016

Poleć ten kurs: