Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Wątki dotyczące kursów archiwalnych

Jak pomóc dziecku z dysleksją? - Archiwalne posty

Temat: Zanim trafimy do poradni (gdzie znaleźć kwestionariusze objawów dysleksji)

Autor Wiadomość
Beata Wolańska
Agata Marszał
Akademia ORTOGRAFFITI

postów: 137

Zanim trafimy do poradni (gdzie znaleźć kwestionariusze objawów dysleksji)
Beata Futkowska

postów: 294

W zestawie ORTOGRAFFITI z Bratkiem znajduje się Kwestionariusz rozpoznawania ryzyka specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu autorstwa prof. Bogdanowicz. Nie udostępniamy go poza tym zestawem. Czym innym jest Skala Ryzyka Dysleksji (SRD). To materiał zawarty w książce M. Bogdanowicz "Ryzyko dysleksji. Problem i diagnozowanie". Jest tam opisany proces diagnozowania i zawarte są odpowiednie narzędzia. Samą ankietę/kwestionariusz SRD można znaleźć na wielu stronach internetowych.
Aleksandra Ruducha

postów: 3

A czy nowy kwestionariusz SRD jest też dostępny gdzie indziej, oprócz Programu Ortograffitti z Bratkiem?
Celina Zymkowska-Turek

postów: 13

Ja mam o tyle dobrze, że mam już uczniów przebadanych przez PPP. Czasami te opinie nie są zgodne z tym co ja obserwuję na co dzień u tych dzieci. Myślę, że mogę się mylić , dlatego też między innymi jestem na tym kursie.
Joanna Jasiok

postów: 13

Faktycznie na stronie Polskiego Towarzystwa Dysleksji jest wiele materiałów- właśnie przeglądam. Niestety kiedy chce otworzyć Kwestionariusz Objawów Dysleksji u Dorosłych pojawia się informacja, że obiekt jest niedostępny.
Beata Futkowska

postów: 294

Rzeczywiście mamy dla Pań kilka propozycji. Kwestionariusz objawów dysleksji u uczniów klas IV-VI autorstwa Renaty Czabaj został zamieszczony w pierwszym (sygnalnym) numerze Biuletynu PTD "Dysleksja". Ten numer był rozdawany nieodpłatnie i jest dostępny do pobrania na stronie www.ptd.edu.pl w zakładce Biuletyn/W numerze.
Prof. Marta Bogdanowicz stworzyła Kwestionariusz rozpoznawania ryzyka specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu u dzieci rozpoczynających naukę szkolną w I klasie. Jest on dostępny na płycie z materiałami metodycznymi dla uczestników Programu ORTOGRAFFITI z Bratkiem. Obecnie powstają kolejne wersje dla klasy II i III. Nasze wydawnictwo przygotowuje również materiały do oceny wstępnej i końcowej dla dzieci, którym udzielane jest wsparcie w postaci zajęć korekcyjno-kompensacyjnych lub innej formy pomocy. Warto być uczestnikiem Programu ORTOGRAFFITI - wspieramy nauczycieli z całych sił. happy
Joanna Jasiok

postów: 13

Miałam nadzieję, że to właśnie tutaj znajdę odpowiedź.

Aby uczestniczyć w dyskusjach na forum należy być zalogowanym. Możesz się zalogować tutaj.