Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Zaproszenie na konferencję

“Z dysleksją przez całe życie: dobre praktyki”. Konferencja pod tym tytułem odbędzie się we Wrocławiu w dniach 26-27 października. Tytuł oddaje dobrze jej program: będzie to okazja do refleksji nad dobrymi praktykami w zakresie dysleksji i to nie tylko w wieku szkolnym, ale także w dorosłości. Pierwszy dzień konferencji (piątek) będzie miał formę wykładową, kolejny zaś warsztatową.

 

Zostałem poproszony o rozreklamowanie tego wydarzenia na moim blogu, co czynię z przyjemnością i wcale nie tylko dlatego że będę jednym z prelegentów Smile.  Program konferencji wygląda bardzo ciekawie. Szczególne uznanie należy się Kołu Naukowemu Ektopia przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej we Wrocławiu, którego program ten jest zasługą.

 

Termin rejestracji upływa 10 października, nie ma więc co zwlekaćSmileProgram konferencji oraz formularz rejestracji można pobrać tutaj.

 

Do zobaczenia za miesiąc, mam nadzieje!

Komentarze (3)

Zaloguj się aby dodać komentarz

Ja bym tylko dodała,że jest taki jeden człowiek, który sobie to wszystko wymyślił i potrafi innych zarazić swoim entuzjazmem! Grzesiu pozdrawiam Cię mocno:)

Monika Boniarczyk

Szkoda ze nie moge jechac, ale licze na materialy z konferencji.

Cecylia Błaszczok

Bardzo proszę o pare słów jak było na szkoleniu.

Cecylia Błaszczok

Marcin Szczerbiński

Blog dra Marcina Szczerbińskiego

Pochodzę z Bielska-Białej. W dzieciństwie miałem szczęście wędrować sporo po Beskidach i przeczytać wiele dobrych książek. Osobistych kontaktów z trudnościami w czytaniu i pisaniu miałem niewiele, czym jest dysleksja, dowiedziałem się właściwie dopiero w trakcie zajęć na czwartym roku studiów (psychologia, UJ – ach, piękny Kraków!), lecz problematyka ta szybko mnie zainteresowała. Zdecydowałem się napisać doktorat na temat psychologicznych mechanizmów uczenia się czytania i pisania. Ukończyłem go na University College London w 2001 roku. Przez dziesięć lat pracowałem jako wykładowca psychologii w instytucie logopedii na Uniwersytecie w Sheffield, ucząc głównie psychologii rozwojowej, metodologii badań, statystyki oraz problematyki czytania, pisania i dysleksji. W styczniu 2011 raz jeszcze zmieniłem kraj: obecnie pracuję w instytucie psychologii na uniwersytecie w Cork (Irlandia). Mam też trochę doświadczeń w pracy jako nauczyciel angielskiego, tłumacz i statystyk. Na moim biurku w pracy stoi bursztynowa róża – odznaka honorowego członkostwa Polskiego Towarzystwa Dysleksji, z której jestem bardzo dumny. Pytany o moje zainteresowania naukowe odpowiadam: „Wszystko, co wiąże się z fenomenem czytania i pisania” . O tym też będzie ten blog. Historia pisma; psychologiczne mechanizmy uczenia się czytania i pisania; metodyka nauczania tych umiejętności; analfabetyzm funkcjonalny; dysleksja, dysgrafia i dysortografia, ich mechanizmy, diagnoza i terapia – oto niektóre z tematów, które chciałbym poruszyć. Zapraszam do lektury i do dyskusji!