Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Świątecznie

Myślę, że jednym z moich postanowień noworocznych będzie pisać częściej i bardziej „na czasie”  - wszak tyle w polskiej (i nie tylko polskiej) edukacji się dzieje. Aby tak się stało, muszę uczynić i inne postanowienie – lepiej organizować swój czas… bo to nie z braku chęci rzadko moje wpisy pojawiają się tutaj…

 

Myślę, że jeszcze odezwę się w starym roku. Ale na razie, świątecznie, życzę Wam Czytelnicy Mili pięknych świąt w gronie drogich Wam osób. No i ciekawych książek pod choinką, a jakże {#emotions_dlg.smile}.

 

Rodzinne to święta, więc taki rodzinny link umieszczam na sam koniec. Angielski tekst jest bardzo ciekawy, ale nie najważniejszy. Obejrzyjcie filmik. Nie wymaga komentarza. 

Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać komentarz

Marcin Szczerbiński

Blog dra Marcina Szczerbińskiego

Pochodzę z Bielska-Białej. W dzieciństwie miałem szczęście wędrować sporo po Beskidach i przeczytać wiele dobrych książek. Osobistych kontaktów z trudnościami w czytaniu i pisaniu miałem niewiele, czym jest dysleksja, dowiedziałem się właściwie dopiero w trakcie zajęć na czwartym roku studiów (psychologia, UJ – ach, piękny Kraków!), lecz problematyka ta szybko mnie zainteresowała. Zdecydowałem się napisać doktorat na temat psychologicznych mechanizmów uczenia się czytania i pisania. Ukończyłem go na University College London w 2001 roku. Przez dziesięć lat pracowałem jako wykładowca psychologii w instytucie logopedii na Uniwersytecie w Sheffield, ucząc głównie psychologii rozwojowej, metodologii badań, statystyki oraz problematyki czytania, pisania i dysleksji. W styczniu 2011 raz jeszcze zmieniłem kraj: obecnie pracuję w instytucie psychologii na uniwersytecie w Cork (Irlandia). Mam też trochę doświadczeń w pracy jako nauczyciel angielskiego, tłumacz i statystyk. Na moim biurku w pracy stoi bursztynowa róża – odznaka honorowego członkostwa Polskiego Towarzystwa Dysleksji, z której jestem bardzo dumny. Pytany o moje zainteresowania naukowe odpowiadam: „Wszystko, co wiąże się z fenomenem czytania i pisania” . O tym też będzie ten blog. Historia pisma; psychologiczne mechanizmy uczenia się czytania i pisania; metodyka nauczania tych umiejętności; analfabetyzm funkcjonalny; dysleksja, dysgrafia i dysortografia, ich mechanizmy, diagnoza i terapia – oto niektóre z tematów, które chciałbym poruszyć. Zapraszam do lektury i do dyskusji!