Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Nowy kurs: Myśli dobrze narysowane. Zastosowanie myślenia wizualnego w procesie nauczania

Zachęcamy do wzięcia udziału w kursie internetowym Myśli dobrze narysowane. Zastosowanie myślenia wizualnego w procesie nauczania. Zapisy trwają!

Gdyby jeszcze rok temu ktoś powiedział mi, że potrafię rysować, prawdopodobnie uśmiechnęłabym się i stwierdziła, że jest szaleńcem. Dziś jednak myślę, że rysowanie jest bardzo ważnym elementem w edukacji. Tak na dobrą sprawę każdy człowiek myśli obrazami. Dlaczego więc nie skorzystać z tej umiejętności? Odkąd na moich lekcjach pojawiły się rysowane notatki (rysnotki zainspirowane Myślografią Agaty Baj), uczniowie przyznają, że uczy im się łatwiej, wiedza jest uporządkowana i wchodzi do głowy w sposób niemal niezauważalny. Jeżeli jeszcze nie korzystaliście z tej metody, musicie koniecznie po nią sięgnąć. Sprawdza się świetnie zarówno w małym formacie kart pracy, jak i formacie tablicowym.

I wierzcie mi: wcale nie potrzeba być mistrzem kreski!

Zobaczcie sami: <klik!>

JOANNA KRZEMIŃSKA - Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Od dziesięciu lat związana ze Szkołami MIKRON w Łodzi. Nauczycielka języka polskiego i terapeutka z zakresu terapii pedagogicznej. Pomysłodawczyni i koordynatorka Konkursu Filmowego „Lektury w kadrze” oraz Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Baśnie, naturalnie!”. Inicjatorka projektu realizowanego za pośrednictwem platformy eTwinning „Stworzeni z wyobraźni” oraz innych projektów rozwijających umiejętności językowe uczniów. Członkini grupy zrzeszającej kreatywnych nauczycieli „Superbelfrzy”. Autorka bloga „Zakręcony belfer”, wyznająca zasadę: dzień bez szalonego pomysłu, dniem straconym

Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać komentarz