Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

„Kotylion na Święto Niepodległości” – patriotyzm i... okazja do ćwiczenia funkcji motorycznych

Prezydent Bronisław Komorowski w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości wystąpił z inicjatywą skierowaną do najmłodszych obywateli naszego państwa. W liście przesłanym do nauczycieli wyraził pragnienie, by również dzieci aktywnie obchodziły to święto. Proponuje, aby młodzi Polacy w ramach zajęć szkolnych i przedszkolnych wykonali biało-czerwone kotyliony, które 11 listopada będą mogli wpiąć w klapy płaszczy i kurtek. Poniedziałkowe przedpołudnie Para Prezydencka spędziła w Szkole Podstawowej nr 26 na warszawskiej Woli, gdzie wspólnie z uczniami wycinali i kleili kotyliony. Do akcji „Kotylion na Święto Niepodległości” dołączyły m.in.: szkoły z Łodzi, z Czerwonaka, Wrocławia, Knurowa, Olszewa, Nidzicy.

Zachęcamy do klejenia kotylionów z uczniami nie tylko ze względów patriotycznych, ale również dlatego, że jest to doskonałe ćwiczenie wspomagające rozwój motoryki małej i koordynację wzrokowo-ruchową. 

Na stronie internetowej www.prezydent.pl znaleźć można instrukcję wykonania takich kotylionów – kliknij tutaj.

 

 

List prezydenta Bronisława Komorowskiego do uczniów i nauczycieli

Komentarze (8)

Zaloguj się aby dodać komentarz

Świetny pomysł, godny naśladowania.Instrukcja czytelna.Pozdrawiam:)

Iwona Mierzejewska

Witam,
u nas w szkole próby do akademii "pełną parą", mamy piękne wiersze i pieśni patriotyczne, ja osobiście dbam o to, ponieważ musimy pamiętać o Naszej Ojczyźnie...
W akademii biorą udział gimnazjaliści i jedna dziewczynka z IV klasy, i niech niektórzy nie mówią, że się nie da, wszyscy uwielbiają śpiewać pieśni patriotyczne. Nie robiliśmy kotylionów, tylko posiadamy małe biało -czerwone wstążeczki, ale jutro weźmiemy się za kotyliony i odczytam list od Pana Prezydenta. Pozdrawiam miłośników historii.

Barbara Ignaciuk

Podoba mi się ten pomysł. Pozdrawiam serdecznie:)

Mirosława Antosik

A mnie zupełnie się nie podoba. Kotyliony wyglądają.
Żeby dużo nie tłumaczyć, wrzucę link, bo ostatni akapit mówi dokładnie to, co czuję:
http://entia.non.sunt.multiplicanda.salon24.pl/302741,bialo-czerwona-kokarda-zaden-kotylion

Zyta Bętkowska

drugie zdanie mi się urwało, miało być:
Kotyliony wyglądają komicznie, a nie patriotycznie, umalowane twarze dzieci - kibolsko i afrykańsko. Przecież mamy piękniejsze tradycje, po co ta maskarada?

Zyta Bętkowska

A mnie się równiez takie urozmaicenia podobają. A flaga namalowana farbkami na policzkach wcale nie wygląda "kibolsko". "Kibole" to dla mnie fanatyczni, bezmyślni "drechole" wszczynający bójki na stadionach. Biało-czerwone twarze mają KIBICE, mający z patriotyzmem wiele wspólnego. Patriotyzm nie polega na tym, żeby raz w roku stać na baczność na apelu, ale manifestować przywiązanie do Polski na co dzień. Pozdrawiam serdecznie! Marta - fanka siatkówki, malująca twarz na bialo-czerwono ;-)

Martyna Nowak

A ja zrobiłam z dziećmi kotyliony i za przeproszeniem "lata" mi to co inni myślą. Czy to kotylion, czy zawieszka, czy broszka - wszystko jedno - ważna jest inicjatywa!!!!!!! Moje dzieciaki wystąpią w nich na akademii.
Selwana  Szołek

Selwana Szołek

Mnie zaś lata, jak wystąpią Pani dzieci, dbam, by moje wychować na Polaków, nie na papugi :)

Zyta Bętkowska