Zaloguj się

Menu

Kursy internetowe

Dobra edukacja, to edukacja włączająca. Praktyczne wskazówki do pracy nie tylko z uczniami ze SPE – Rusza pierwszy moduł kursu!

Wraz z Edyta Biernacka – doradcą metodycznym do spraw pedagogiki specjalnej  – serdecznie zapraszamy na nowe szkolenie Dobra edukacja, to edukacja włączająca. Praktyczne wskazówki do pracy nie tylko z uczniami ze SPE

O edukacji włączającej słyszymy już od wielu lat, ale nie zawsze wiemy, jak ją rozumieć i wdrażać. Jej celem jest usunięcie wszelkich barier, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają wspólne uczenie się wszystkich dzieci. Jednak nie oznacza to przyjęcia wszystkich dzieci do szkół masowych, ale przemianę szkół w taki sposób, by każde dziecko znalazło w szkole i nauczycielu zrozumienie i adekwatne wsparcie.

Kurs ten ma przybliżyć nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej ideę włączenia, pomóc zrozumieć problemy, z jakimi borykają się uczniowie wymagający specjalnej organizacji lekcji i zainspirować się, by tworzyć dostosowania, które będą dodatkowym uatrakcyjnieniem lekcji i wsparciem dla każdego ucznia.

Celem kursu jest wyzwolenie entuzjazmu i energii do wdrażania edukacji włączającej. Aby to było możliwe, trzeba bliżej poznać ideę włączenia, zastanowić się, dlaczego warto ją aplikować do szkół, uświadomić sobie, kogo włączać i jakie działania mogą w tym kierunku podjąć nauczyciele.

Szczegółowy opis szkolenia i zapisy znajdą Państwo w zakładce KURSY.

Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać komentarz